Если вы работаете незаконно в Чешской Республике (по польской визе ), у вас могут быть огромные проблемы !

ВІДРЯДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН
З ІНШОЇ ДЕРЖАВИ - ЧЛЕНА
ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ДЛЯ ВИКОНАННЯ
РОБОТИ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ.

Будьте дуже обережні, відправляючись в іншу країну, попіклуйтесь про легальне перебування


Правила зайнятості

Ви отримали візу або дозвіл на перебування в країні, які видані якою-небудь з держав - членів Європейського Союзу, і Вас повинні відрядити для виконання роботи до Чеської Республіки? Спочатку перевірте умови, при виконанні яких Ви можете працювати в Чеській Республіці! Протиправні дії працедавців мають наслідки і для їх працевлаштованих штатних працівників. Ви можете бути видворені зі всієї території Європейського Союзу.

Кожна держава - член Європейського Союзу видає українським громадянам візу або дозвіл на перебування в країні для того, щоб ці документи надали їм можливість працювати на території даної держави, але у жодному випадку не для того, щоб дані іноземці працювали в іншій державі.

Віза або дозвіл на перебування в країні, видані іншою державою - членом Європейського Союзу, надають українському громадянинові право на тимчасове перебування на території Чеської Республіки (максимально на період до 90 днів протягом кожних 180 днів), але це право у жодному випадку не стосується виконання роботи. Також і безвізові стосунки не надають українському громадянинові право на виконання роботи в Чеській Республіці.

Виконання українським громадянином роботи в Чеській Республіці підлягає регулюванню у формі видачі дозволів чеськими органами. В разі виконання роботи

 • на строк до 90 днів: український громадянин повинен отримати дозвіл на працевлаштування, виданий чеським Департаментом по працевлаштуванню, а також візу для перебування в країні на строк до 90 днів з метою працевлаштування, яка видана чеським представницьким (дипломатичним) департаментом;
 • на термін понад 90 днів: український громадянин повинен отримати карту працевлаштованого штатного працівника, видану чеським Міністерством внутрішніх справ (або ж "синю карту", яка, проте, призначена лише для висококваліфікованих працівників, а в деяких встановлених законом випадках - і дозвіл на працевлаштування).

Для українських громадян, які є офіційно працевлаштованими в іншій державі - членові Європейського Союзу, і є ТАКИМИ, ЩО ВІДРЯДЖАЮТЬСЯ СВОЇМ ІНОЗЕМНИМ ПРАЦЕДАВЦЕМ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ, щоб тут надали ПОСЛУГУ чеському підприємцеві або фірмі, закон встановлює виключення. В тому випадку, якщо українські громадяни в Чеській Республіці надаватимуть послуги протягом періоду, який не перевищує 90 днів, їм не потрібна наявність дозволу на працевлаштування, карти працевлаштованого штатного працівника або "синьої карти", або ж якого­-небудь іншого документа, підтверджуючого право на перебування в країні.

Проте про відрядження з метою надання послуги йдеться лише в разі виконання даних умов:

 • Відрядження має лише тимчасовий характер, працівник є відрядженим на період надання послуги.
 • Український громадянин є відрядженим з держави - члена Європейського Союзу, де зазвичай працює. Тобто, перед відрядженням він повинен спочатку перебувати і працювати в державі - членові Європейського Союзу, яка йому видала візу або дозвіл на перебування в країні. Після закінчення відрядження український громадянин повертається назад до свого працедавця.
 • Діяльність українського працевлаштованого штатного працівника полягає в наданні послуги відповідно до договору, укладеного між його працедавцем і чеським підприємцем або фірмою, до яких працівник відряджається. В тому випадку, якщо відряджений працівник виконує для чеського підприємця або фірми залежну трудову діяльність, яку виконують його власні штатні працівники, причому в статусі, який аналогічний статусу даних працівників, не йдеться про послугу.
 • Український громадянин має протягом всього періоду відрядження трудові відношення, договір про які укладений з відряджаючим працедавцем, який за даного українського громадянина протягом всього періоду відрядження несе відповідальність. Український громадянин не має одночасно укладеного договору про трудові стосунки з чеським підприємцем або фірмою, до яких він є відрядженим.
 • Український громадянин виконує роботу лише у чеського підприємця або фірми, до яких був відряджений, але у жодному випадку не у іншого чеського підприємця або фірми.
 • Працедавець українського громадянина систематично здійснює в державі - членові Європейського Союзу, з якої український громадянин є відрядженим до Чеської Республіки, дійсну підприємницьку діяльність, для проведення якої працедавцеві було видано дозвіл компетентними органами даної держави.

В тому випадку, якщо вищезгадані умови не є виконаними, з найбільшою правдоподібністю йдеться про протиправне ухилення від виконання закону, коли відрядження є лише цілеспрямовано інсценованим, щоб український громадянин уникнув необхідності отримання дозволу на його роботу з боку чеських органів. Кожен випадок на практиці розглядається індивідуально, з тим, що беруться до уваги конкретні обставини.

Закони Чеської Республіки карають такі дії штрафом за нелегальну роботу, а також видворенням з країни українського громадянина. Український громадянин може бути видворений з країни із забороною на в'їзд на територію Європейського Союзу строком до 5 років.

Постарайтеся уникнути санкцій і перевірте характер Вашого відрядження і серйозність того, хто Вас хоче до Чеської Республіки відрядити! Не приймайте на себе наслідки протиправних дій тих, хто отримує прибуток від Вашої праці.

Чому краще легально працювати в Чеській Республіці?• Ви будете мати соціальне і медичне страхування, а також пенсію - якщо ви вирішити працювати довше в Чехії.

• Ви будете мате оплачувану відпустку - на протязі 5 тижнів.

• Ви отримаєте ті самі зарплатні умови та переваги, що і чеські працівники, а також заробите більше грошей.

• Ви в безпеці, тому що будете працювати та мати легальні документи для праці в Чеській Республіці. Якщо наприклад вас ловить поліція яка займається іноземцями,і ви не маєте дійсної візи, а тільки польську, чи будь яку другу візу, яка не дає право працювати в Чеській Республіці, то ви негайно будете покарані. Найперше ви втратити можливість працювати в Європейському Союзі, оскільки будете депортовані із країни. Ми маємо посилання на найбільшу облаву на чеській фірмі, де нелегально працювало 74 українських співробітників з відповідною робочою візою тільки для Польщі, але не для країни - https://ekonomika.idnes.cz/zatah-cizinecke-policie-v-rohlik-cz-duv-/ekonomika.aspx?c=A170312_205622_ekonomika_rny

- на жаль, більшість українських робітників не мали ні найменшого уявлення, що вони працювали нелегально в Чехії. Будьте дуже обережні, відправляють в іншу країну, попіклуйтесь про легальне перебування. Ми команда професіоналів Aerojobs International, допоможемо вам легально працювати в Чеській Республіці, і отримати роботу, о якій ви тільки могли мріяти. Звертайтесь і ми вам допоможемо!

Запитання та відповіді

Ви отримаєте безкоштовно робочу карту, а ми лише візьмемо вашу посмішку, =)

Якщо ви не знайдете відповіді на своє питання тут, дайте нам знати...

Хто ми?

Aerojobs International є єдиним кадровим агентством в Україні, який знайде вам роботу в Чеській Республіці на законних підставах, без посередників на прямого роботодавця.

Що я маю правo?

Ви матимете право на таку ж оплату, що і чеські працівникии и получите все привилегии:

 1. Нормированный график работы

 2. Социальное и медицинское страхование.
 3. Жилье оплачиваемое работодателем (для некоторых работодателей

 4. Оплачиваемый отпуск

 5. Работа на прямого работодателя (без посредника)

 6. Работа по трудовому договору

 7. Бесплатное трудоустройствоd
 8. Возможность изменить свою жизнь!

Що ми предлагаем?

Официальное трудоустройство в в Чехії, вы получите рабочую карту побыта на время действия контракта с работодателем.

як часто ми зможемо їздити додому?

загалом, ви можете повернутися додому тільки після пробного періоду (3 місяці). Ви маєте право на 5 тижневу оплачувану щорічну відпустку, якщо вам потрібно більше часу, це можливо за погодженням з компанією. Відпустка, що перевищує 5 тижнів, не оплачується.

Нужно ли знать язык?

Hет язык для наших вакансий знать не нужно.

Работа через посередника?

Работа напрямую без посредника, вы работаете на прямого работодателя.

Могу ли я работать больше 8 часов?

да, это возможно, если работодатель имеет много работы , и вы хотите работать за дополнительную плату.

Чи можу я легально працювати в Чеській Республіці з польською робочою візою?

Ні ви не можете. Якщо хтось вам каже, що можна, то це не правда. Ви можете працювати тільки з чеськими документами по всій території Чеської Республікі.

Что відбудеться, коли поліція зловить вас по польській візі?

Вони негайно депортують вас, і ви, можливо, не отримаєте нову можливість повернутися в ЄС.